Sitemize Hoşgeldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Her Türlü Eğlence Burada!!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Galatasaraydan Haberler

2 posters

Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Aşağa gitmek  Mesaj [2 sayfadaki 3 sayfası]

26Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:15 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Başkanın Divan'daki Konuşması Canlı

Bugün saat 13:30'da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilecek olan Şubat ayı olağan Divan toplantısında, Başkan Adnan Polat'ın konuşması canlı olarak Galatasaray TV ve Lig TV'den yayınlanacak.

Başkan Adnan Polat'ın hem Divan'daki sorulara cevap vereceği hem de gündemdeki gelişmeleri değerlendireceği konuşma tahmini olarak 13:45'den itibaren canlı yayında olacak

27Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:16 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

latasaray Spor Kulübü Resmi İnternet Sitesi Galatasaray.org'un Fransızca dil seçeneği bugünden itibaren yayına girmiştir.

Fransızca versiyonu hakkında her türlü eleştiri ve önerileriniz için site yönetimi ile irtibata geçebilirsiniz.

28Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:17 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Avrupa'da En Popüler Türk Takımı Galatasaray!

Almanya'nın saygın pazarlama şirketlerinden SPORT + MARKT'ın yaptığı yeni araştırmaya göre Avrupa'daki en popüler Türk takımının Galatasaray olduğu açıklandı. "Football Top 20" adı altında 16 Avrupa ülkesinde yapılan araştırma ve anket sonrasında, Avrupa'da en çok taraftar ve hayran kitlesine sahip olan kulübün Barcelona olduğu belirlenirken Galatasaray en popüler 20 kulüp içinde 15. sırada yer aldı.

Birçok dünya kulübünü geride bırakarak ilk 20'ye giren Galatasaray'ın Avrupa çapında 9 milyon hayran ve taraftar kitlesiyle 15'inci sıraya yükseldiği açıklanırken, bu ilk 20 takım içinde yüzde 54 ile en çok kadın taraftar oranına sahip kulüp de Galatasaray oldu. Galatasaray'ı yüzde 50 ile AC Milan izledi.

Avrupa'nın En Popüler 20 Kulübü

1. FC Barcelona................44,2 milyon.
2. Real Madrid.....................41 milyon.
3. Manchester United..........37,6 milyon
4. Chelsea FC......................25,6 milyon.
5. Zenit St. Petersburg......23,9 milyon.
6. Liverpool FC.....................23 milyon.
7. Arsenal............................21,3 milyon.
8. AC Milan...........................21 milyon.
9. Bayern Münih...................19,8 milyon.
10. Juventus........................17,5 milyon.
11. CSKA Moskova...............11,1 milyon.
12. Inter Milan.....................10,3 milyon.
13. Olympique Lyon...............9,4 milyon
14. Olympique Marsilya..........9,4 milyon.
15. Galatasaray.....................9 milyon.
16. Spartak Moskova.............8,1 milyon.
17. Fenerbahçe......................7,3 milyon
18. Wisla Krakow...................6,5 milyon.
19. Ajax..................................6,5 milyon.
20. Dynamo Moskova.............5,7 milyon.

29Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:17 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Johnson Diversey Galatasaray SK'nın Hijyen Sponsoru

160 ülkede, kişisel hijyen, mutfak hijyeni, gıda ve içecek hijyeni, çamaşır hijyeni ve yer bakımı alanında ürün ve sistemleri ile profesyonel temizlik ürünlerinin lideri olarak hizmet veren JohnsonDiversey, Galatasaray SK'nın hijyen sponsoru oldu.

JohnsonDiversey bu sponsorluk anlaşması çerçevesinde Galatasaray SK'ya hem danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunuyor, hem de tesislerinin tüm temizlik ve hijyen ihtiyaçlarını karşılıyor.

JohnsonDiversey bu sponsorluk anlaşması ile futbolcuların ve taraftarların yüksek hijyen standartlarına uygun tesislerde spor yapmalarına destek oluyor.

Hijyen şartlarının uygun olmadığı tesisler, futbolcuların sağlığını ve performanslarını tehdit ediyor. JohnsonDiversey, Galatasaray SK tesislerine sağladığı hijyen ürünleri ile sporcularımızın kesintisiz bir lig yaşamalarını garanti ediyor. Oluşturulan JohnsonDiversey Hijyen Kalkanı'yla futbolcular sağlıklı ortamlarda daha büyük başarıları hedefliyor.

Hijyene çok önem veren ve bunu tesislerinde büyük bir titizlikle uygulan Galatasaray SK'nın Futbol A Takım Doktoru Dr. Murat Çevik ise futbolda hijyenin önemine değinerek:
"Bütün temizlik ve hijyen malzemelerimizi JohnsonDiversey'den tedarik ediyoruz. Tesislerimizin hemen her yerinde sponsorumuz JohnsonDiversey'in imzası var. Futbol yapısı gereği özellikle açık havada ve organik bir ortam olan çim sahada oynanan bir spordur. Bu nedenle hem sporcular hem de malzemeler kirlenmeye ve kontaminasyona son derece elverişlidir. Spor sonrası oyuncuların ve malzemelerin temizliği ve dezenfeksiyonu son derece önemlidir. Hem bu temizliği sağlayan hem de ismiyle oyucu ve teknik kadroya bu güveni veren sponsorumuz JohnsonDiversey'e teşekkür ederiz" dedi

30Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:18 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

3 Günde 15.000 Üye!

11 Şubat 2009'da Galatasaray Spor Kulübü Resmi İnternet Sitesi Galatasaray.org'da başlatılan Üyelik Uygulamasında 3 gün süresince 15.000 üyelik başvurusu yapılmıştır.

Taraftarlarımızın gösterdiği ilgiye teşekkürlerimizi sunar, üyelikle ilgili her türlü soru ve sorunlarınız hakkında gssite@galatasaray.org mail adresinden site yönetimi ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

31Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:18 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Bordeaux Yolundan Çok Özel Röportajlar SKMEDYA'da

Galatasaray'ın Bordeaux'ya giderken yolculuk yaptığı uçaktan futbolcularımızla yapılan çok özel röportajlar, Bordeaux şehrinin tarihi yapısından çok özel görüntüler, takımımızın son antrenmanından hiçbir yerde göremeyeceğiniz görüntüler ve Avrupa'nın çeşitli şehirlerinden gelen sarı kırmızı renklere gönül vermiş taraftarlarımızın tezehuratları sizler için Sarı Kırmızı Medya bölümünde.

32Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Çarş. Şub. 25, 2009 1:37 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

'Değişime hazır olun'
Bülent Korkmaz: “Benim oyun tarzım da, kurallarım da farklıdır. Bunu uygulamak ve yerleştirmek zaman alabilir. Önemli olan şu anki psikolojik bozukluğu gidermek. İlk hedef UEFA”

Muhteşem olabilir’
Bülent Korkmaz, 1 yılı Galatasaray’ın opsiyonunda olmak üzere Sarı-Kırmızılı kulüple 2.5 yıllık resmi sözleşme imzaladı. Florya’da yapılan imza töreninde basının sorularını yanıtlayan Korkmaz, şunları kaydetti: “Yuvama, evime döndüğüm için çok mutluyum. Futbolculuk hayatımda yaşadığım başarıları, teknik direktör olarak da yaşamak ve yaşatmak istiyorum. Bir gün Galatasaray’a döneceğimi biliyordum. Ama bu dönüşün muhteşem olması için önce Bordeaux’yu yenmeliyiz...”

'İlk maçta anlarlar’
“Benim oyun tarzım da, kurallarım da farklıdır. Bunu uygulamak ve yerleştirmek zaman alabilir. Önemli olan, son maçtan sonraki psikolojik bozukluğu gidermek. En iyi yerli oyuncular Galatasaray’da. Kaliteli yabancılarla birlikte iyi bir takım olabilir. Taraftarların nasıl futbol istediğini biliyorum. Biz de onların istediği gibi bir futbol oynayacağız. Her maça kazanmak için çıkacağız. Yapacağım değişim, ilk maçta anlaşılabilir. Herkesin buna hazır olması lazım.”

Altay’a gitmek üzereyken...
Bülent Korkmaz’ın, Feyyaz Uçar’la yollarını ayırdıktan sonra Altay’ın kapısından döndüğü öğrenildi. Genç hocanın, yöneticilere, “Para önemli değil. Aylık 30 bin liraya çalışırım, ekibimin maaşını da kendim veririm” diyerek 5 aylık teklife olumlu yanıt verdiği, ancak maddi krize giren kulüp vazgeçince, işin suya düştüğü belirlendi. Bu arada Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal da, Korkmaz’a başarılar diledi.

http://herseyimiz06.yetkinforum.com

33Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Çarş. Şub. 25, 2009 1:38 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Terim'den Korkmaz yorumu!
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Bülent Korkmaz'ın Galatasaray'da teknik direktör olarak göreve başlamasını değerlendirdi.

Bursasporlu taraftarlarca oluşturulan bir internet sitesince Bursa Suare'de düzenlenen "Yılın En İyileri" ödül törenine katılan Terim, tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

(A) Milli Takım'ın Dünya Kupası elemeleri (D) Grubu'nda İspanya ile 28 Mart ve 1 Nisan'da yapacağı maçlara değinen Terim, bu zorlu karşılaşmalara en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Terim, 28 Mart'ta deplasmanda yapılacak ilk karşılaşmanın büyük olasılıkla Madrid'te Barnebau Stadında oynanacağını belirterek, şöyle devam etti:

"Maçı Madrid'e almaları güzel. Barnebau Stadı çok güzel. 90 bin seyirci olur mu olur, o da güzel. Çok hoş bir ortam olacaktır. Bizim oyuncularımız da bu güzel ortamı inşallah daha fazla güzelleştirmek için ellerinden geleni yapacaktır. İspanya ile 4 günde iki maç oynayacağız. Ümit ediyorum ki İspanya karşısına ideal kadromuzla çıkabiliriz. Mesela şu anda ayağı kırıldığı için Servet'i kaybetmiş bulunuyoruz. Ümit ediyorum bu fazlalaşmaz. Ama şartlar ne olursa olsun orada çıkıp oynayacak olan oyuncularımız, diğerlerini aratmayacaktır."

BÜLENT KORKMAZ DEĞERLENDİRMESİ
Terim, bir gazetecinin, "Galatasaray'da bayrak teslimi devam ediyor. Öğrenciniz Bülent Korkmaz, Galatasaray'ın başına geçti. Ne diyeceksiniz?" sorusuna, "Bugün, bir talebemizin, Ertuğrul Sağlam'ın antrenmanına ve tesislerine geldik. Bir talebemiz de Galatasaray'ın başına geldi. Bülent Korkmaz, ümit ediyorum ki teknik adamlıkta da futbolculuğu kadar başarılı olacaktır. Herkesin yardımcı olması gerekir" cevabını verdi.

LİGDEKİ TEKNİK DİREKTÖRLERİN ÇOĞUNLUĞUNUN YERLİ OLMASI
Süper Lig'de Fenerbahçe dışındaki tüm takımları yerli teknik direktörlerin çalıştırdığının hatırlatılması üzerine Terim, şunları söyledi:

"Türk teknik adamlar için zaman zaman söylediğim şeyler demek ki yerine geliyor. Türk insanının kendisine duyulan güveni boşa çıkarmayacağını söyleyen biriyim. Bunun içinde teknik direktörlerimiz de var, antrenörlerimiz de... Onlar bizi daha güzel yerlere taşıyacaklardır. Şans verildiğinde, güvenildiğinde, sabredildiğinde Türk insanı çok önemli şeyler başarabileceğini gösteriyor. Bundan dolayı da son derece memnunum. Çünkü aşağı yukarı çok uzun yıllar önce de ben bunları söylediğim için, fikirlerimin teyit olmasından da son derece memnunum."

Bu arada ödül gecesinde Fatih Terim "Yılın Teknik Adamı" ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da "Yılın Yönetimi" ödülüne layık görüldü.

34Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Çarş. Şub. 25, 2009 1:38 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

İşte Korkmaz'dan önceki adaylar!
Galatasaray, teknik direktörlük için Bülent Korkmaz haricinde 5 ismi daha görüştü. İşte o isimler..

Fatih Terim: İlk akla gelen isimdi. Daha önce de görüşülmüştü. Ancak federasyonun başka takımda çalışmasına izin vermemesi nedeniyle bu konu kapandı.

Hikmet Karaman: Saftig’in de yardımcılığını yapan tecrübeli teknik adam, yönetim içinde konuşuldu. Fakat bazı yöneticiler karşı çıktı.

Gheorghe Hagi: Pazar gecesi Polat Residence’ta gece geç saatlerde konuşuldu. En az 2.5 yıllık sözleşme ve ağır şartlar öne sürünce uzlaşma sağlanamadı.

Mircea Lucescu: S.Donetsk’in UEFA Kupası’nda iddialı bir konumda olması ve kendisine karşı izlenen tutum nedeniyle görevi kabul etmeye sıcak bakmadı.

Abdullah Avcı: Bülent Korkmaz konusunda problem yaşanması halinde kapısı çalınacak yerli adaydı.

Pazar gecesi gerçekleşen toplantıda, takımın sezon sonuna kadar Kalli’ye teslim edilmesi görüşü ortaya atıldı. Bir-iki yönetici de Hakan Şükür ismini telaffuz etti ancak üzerinde durulmadı

35Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Çarş. Şub. 25, 2009 1:39 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

'Tek suçlu benim!'
Adnan Polat: “Skibbe´yle idari anlamda hiçbir sorunumuz olmadı. Ama sportif neticeler bizi buna mecbur kıldı. Bir suçlu varsa, o da benim. Artık tek patron Bülent Korkmaz´dır

6 alternatif vardı’
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Sarı-Kırmızılı ekibin yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz’ın imza töreninde çarpıcı açıklamalar yaptı. Skibbe’yle idari anlamda hiçbir sorun yaşamadıklarını belirten Polat, “Sportif neticeler bizi bu değişikliğe mecbur kıldı. Teknik direktörlerin kaderi budur. 2 yabancı, 4 yerli olmak üzere 6 hoca alternatifimiz vardı. Bülent Korkmaz’la sadece yarım saat görüştük, kendisiyle bugüne kadar 3 kere sözleşme yaptık, para asla konuşulmadı” dedi.

Takıma gözdağı verdi
Polat, eğer bir sorumlu ya da suçlu aranıyorsa, bunun kesinlikle kendisi olduğunu da sözlerine ekledi. Feldkamp ile Korkmaz’ın kesinlikle sorun yaşamayacağını da vurgulayan Başkan, “Galatasaray’da tek patron var, o da Bülent Korkmaz. Kimse onun işine karışamaz. Bülent beni asla yanıtmadı. Hedeflerimiz her iki kulvarda şampiyonluk ve hocamız bizi bu hedeflere taşıyacaktır. Sezon sonunda bir revizyon yapılacak ve kurallara uymayanlarla yollar ayrılacak” diye konuştu

36Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Çarş. Şub. 25, 2009 1:41 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Bordeaux'nun yıldızı gelmiyor!
UEFA Kupası 3. tur rövanş maçı için İstanbul'a gelecek olan Bordeaux'nun 19 kişilik kadrosu açıklandı. Teknik Direktör Laurent Blanc, genç yıldız Yoann Gourcuuf'u kadroya almayarak dinlendirmeyi tercih etti.

Bordeaux İstanbul'a Yoann Gourcuff'süz gelecek. Teknik Direktör Laurent Blanc, bu sezon AC Milan'dan kiraladıkları 22 yaşındaki yıldız oyuncuyu dinlendirme kararı aldı. Fransız çalıştırıcının Bordeaux'nun son haftalarda Fransa Ligi'nde çok puan kayıpları alması nedeniyle bu futbolcusunu İstanbul'a getirmemeyi tercih ettiği ifade ediliyor. Bordeaux'da Galatasaray maçı kafilesine alınmayan ikinci isim ise sarı kart cezası nedeniyle bu karşılaşmada forma giyme şansı bulunmayan Franck Jurietti oldu.

Teknik Direktör Laurent Blanc'ın Galatasaray maçı için belirlediği 19 kişilik kafile şu oyunculardan oluşuyor:

Kale: Ramé, Valverde

Savunma: Chalmé, Diawara, Henrique, Placente, Planus, Trémoulinas

Orta saha: Diarra, Ducasse, Fernando, Wendel, Traoré, Sertic

Hücum: Bellion, Cavenaghi, Chamakh, Gouffran, Jussiê

37Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Çarş. Şub. 25, 2009 1:42 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Olan 10'a oldu!
Aslan´ın Brezilyalı yıldızı Lincoln, Skibbe´nin gidişiyle adeta yıkıldı

Aslan’ın Brezilyalı yıldızı Lincoln, Skibbe’yle adeta yeniden kendini bulmuş ve ligin ilk yarısının sonlarına doğru muhteşem bir performans ortaya koymuştu. Bu süreçte Rus kulüplerinden transfer teklifleri alan, ancak Cim Bom’la yola devam eden tecrübeli futbolcu, Skibbe’nin gidişiyle adeta yıkıldı. Geçen sezon büyük sorunlar yaşadığı ve kendisini kadro dışı bırakan Feldkamp’la başbaşa kalan Lincoln, Bülent Korkmaz’ın da takımın başına geçmesiyle kara kara düşünmeye başladı.

Mesajı vermişti
Bülent Korkmaz, sezon içerisinde kaptanlık pazubandının Lincoln’e verilmesiyle ilgili olarak, “Arda varken Lincoln’ün kaptan olması yanlıştı” demişti. Bunun yanı sıra 40 yaşındaki hocanın, Sambacı’yı kendi oyun düzeninde düşünmediği öğrenildi. Agresif, savaşan bir takım yaratmak isteyen Korkmaz, Lincoln’ün lüks kaçacağı kanısına sahip. Yıldız futbolcunun kadroya girememesi halinde nasıl bir tavır koyacağı merak konusu.

Arda Turan kaptan oluyor
Lincoln’e kaptanlık pazubandı verilmesinin ardından, “Bundan sonra ikinci kaptanlığı kabul etmem” diyen Arda Turan, Bülent Korkmaz’ın gelişiyle birlikte hayaline kavuşacak gibi görünüyor. Genç hocanın, Sarı-Kırmızılı oyuncuya sezon içerisinde kaptanlık görevi vermeyi düşündüğü öğrenildi. Ancak Galatasaray Yönetimi’nden veya teknik heyetten konuyla ilgili kesin bir açıklama gelmedi.

38Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Çarş. Şub. 25, 2009 4:53 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

İşte Korkmaz'ın Bordeaux taktiği!
Galatasaray'ın, Bordeaux ile yarın yapacağı UEFA Kupası 3. tur rövanş maçı öncesi sarı kırmızılı takımın yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz basın toplantısı düzenledi.

< Önceki HaberSonraki Haber >Bu Haberi Beğendiniz mi?

98 9

Oyunuz kabul edilmiştir.

Bir haber için sadece bir kez oy kullanabilirsiniz

Yorum Yaz (0 Yorum)

DİĞER HABERLER
Cim Bom'da şok gelişme!
Terim'den Korkmaz yorumu!
İşte Korkmaz'dan önceki adaylar!
'Değişime hazır olun'
'Tek suçlu benim!'
GS Mobile
Olan 10'a oldu!
Blanc'ın aklında bin tilki!
Galatasaray günlüğü
Sabri özür diledi!Yorum Yaz Arkadaşına Gönder YazdırFacebook'ta Paylaş Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan toplantıda Korkmaz, futbolculuk yaşamına bir Avrupa Kupası maçı ile başladığını belirterek, Galatasaray'daki teknik direktörlük görevine de Avrupa Kupası karşılaşmasıyla başlayacağını söyledi.

Bordeaux maçının hem Galatasaray hem Türk futbolu için çok önemli olduğunu vurgulayan Bülent Korkmaz, "Tabii ki zor bir maç olacağını biliyoruz. Umarım herşey bizim ve camiamızın istediği şekilde gelişir" diye konuştu.

Galatasaray'ın çiçeği burnunda teknik direktörü basın mensuplarının çeşitli soruları karşısında şu yanıtları verdi:

"Servet ve Emre Güngör hem Galatasaray, hem Türk Milli Takımı için önemli oyuncular. İkisinin sakatlığı bizi üzüyor. Galatasaray takımının kadrosu onların yokluğunu karşılayacak nitelikte. Onların yerine oynatacak oyuncularımız var. Tabii ki bir an önce iyileşip aramıza dönmelerini istiyoruz."

"Henüz kısa bir süre oldu takımla çalışmaya başlayalı. Şu an için benim tek istediğim takım defansını iyi yapmamız. Bizim gerçekten çok yetenekli hücum oyuncularımız var. Onların etkili olabileceklerini biliyoruz."

"Ben ilk maçı televizyondan seyrettim. O maçın bir TV kanalına yorumunu da yapmıştım. Skibbe de bana yardımcı olabileceğini söylemişti. Ekibimizde Cevat Hoca da var. Elimizde Bordeaux Takımı'nın maç kasetleri var. Gereken analizi yaptık. Gereken uygulamaları da gerçekleştireceğiz. Her kazandığımız maç, oyuncunun performansını artırabilir. Kaybedilen maçta da performans düşebilir. Kocaeli maçından oyuncular etkilenmiş olabilir. Ama bu maça psikolojik olarak hazırız. Amacımız turu geçmek."

Bir Fransız gazetecinin Bordeaux Teknik Direktörü Laurent Blanc'ın kendisi gibi savunma oyuncusu olduğunu hatırlatması ve Blanc ile ilgili neler düşündüğünü söylemesi üzerine Bülent Korkmaz şöyle konuştu:

"Öncelikle Fransa'nın gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biri idi. Fransa Milli Takımı'nın kaptanlığını yaptı. Çok değerli bir oyuncuydu. İki yıl önce ayak üstü konuşmuştuk. Şimdi de Bordeaux'un başında, başarıyla takımını yönetiyor. Ben de bir takımla öyle ya da böyle bir maça çıkacaktım. Bu Bordeaux'a kısmet oldu."

"Ben buraya teknik direktör olmadan önce de söylüyordum. Galatasaray'ın çok yetenekli, çok iyi oyunculardan kurulu olduğunu biliyorum. Bu takım korunur ve 2-3 yıl içinde doğru takviyeler yapılırsa, önemli başarılar elde edilir. Avrupa'da bir final ya da buraya bir Avrupa Kupası getirilir."

"Oynatmak istediğim sistem takım halinde defans ve takım halinde hücum. Benim felsefemde hücum defansta başlar, defans ise hücumda başlar. Bunu takıma yansıtmak istiyorum. Bunun için de biraz zaman lazım."

"Tabii ki stadı dolduracak taraftarlarımızın her zaman desteğine ihtiyacımız var. Orayı cehenmene çevirecek ilk önce taraftardır. Onların pozitif desteği sonrasında biz de sahada elimizden gelen herşeyi yapacağız. "

"Biz de zaten onun için buradayız. Şimdi çok heyecanlıyım. Galatasaray takımının başında teknik direktör olmak çok heyecan verici. Ama maç başladığın anda maçı yaşayıp, daha aklı selim olarak taraftarın karşısına çıkmak istiyorum.

Tabii ki Bordeaux karşısına üçlü savunma ile çıkmayacağız. Takım için negatif birşey söylemek istemiyorum. Birçok oyuncu ile bire bir konuşuyorum. Çoğu oyuncu da beni ve karakterimi, profesyonellik anlayışımı biliyor. Yabancı oyuncular ile konuşup, kendimi ve takımı anlatıyorum. Yabancı oyuncularımızda durumun bilincinde şu an için gelişmelerden memnunum. Bizim en büyük avantajımız daha önce de birçok kriz yaşamış olmamız. Zor durumların üstesinden nasıl geleceğimizi biliyoruz."

"Hayatım boyunca çok zor dönemlerden, belki de birçok kişinin futbolu bırakmak durumunda kalacağı durumları aştım. Ben burda kulübümü temsil ediyorum. Ben zorluklarla nasıl baş ettiysem bunu takımıma da yansıtacağım. Göreve bu dönemde gelmek ya da sezon başında gelmek herşey olabilirdi. Şimdiki durum için hiçbir mazeret öne süremem.

Galatasaray taraftarı her zaman futbolcusunu pozitif yönde desteklemeli. Benim taraftarım her zaman futbolcusuna sahip çıkmıştır. Yarın onlarla birlikte çok güzel işler yapacağız."

39Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Cim Bom'da şok gelişme! Çarş. Şub. 25, 2009 4:54 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

PRO-Lisansı bulunmayan Korkmaz, antrenör olarak gözükecek ve edinilen bilgiye göre takımın teknik sorumlusu Cevat Güler olarak gösterilecek. Henüz pro-lisansı olmayan ve bir kurs daha bitirmesi gereken Bülent Korkmaz'ın yedek kulübesinde antrenör olarak oturacağı belirtilirken, takım elbise giyip giyemeyeceği ise araştırılıyor. Cevat Güler'in ise Pro-lisansı bulunuyor.

UEFA A lisansı, yani en yüksek dereceden lisansı olmamasına rağmen "Çalışır" raporu verilen teknik adamlara emsal olarak dünya liglerinde çok sayıda isim bulunuyor. Örneğin Süper Ligde de Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un henüz Pro-Lisansı yok.

40Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty İşte Korkmaz'dan önceki adaylar! Çarş. Şub. 25, 2009 4:54 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Fatih Terim: İlk akla gelen isimdi. Daha önce de görüşülmüştü. Ancak federasyonun başka takımda çalışmasına izin vermemesi nedeniyle bu konu kapandı.

Hikmet Karaman: Saftig’in de yardımcılığını yapan tecrübeli teknik adam, yönetim içinde konuşuldu. Fakat bazı yöneticiler karşı çıktı.

Gheorghe Hagi: Pazar gecesi Polat Residence’ta gece geç saatlerde konuşuldu. En az 2.5 yıllık sözleşme ve ağır şartlar öne sürünce uzlaşma sağlanamadı.

Mircea Lucescu: S.Donetsk’in UEFA Kupası’nda iddialı bir konumda olması ve kendisine karşı izlenen tutum nedeniyle görevi kabul etmeye sıcak bakmadı.

Abdullah Avcı: Bülent Korkmaz konusunda problem yaşanması halinde kapısı çalınacak yerli adaydı.

Pazar gecesi gerçekleşen toplantıda, takımın sezon sonuna kadar Kalli’ye teslim edilmesi görüşü ortaya atıldı. Bir-iki yönetici de Hakan Şükür ismini telaffuz etti ancak üzerinde durulmadı.

41Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Blanc'ın aklında bin tilki! Çarş. Şub. 25, 2009 4:55 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Anderlecht’e elenmişti
Galatasaray'ın yarın 3. tur rövanşına çıkacağı Bordeaux dün akşam İstanbul’a geldi. Fransız ekibinin teknik direktörü Laurent Blanc sürpriz bir kararla çok yorgun olduğu gerekçesiyle yıldız oyuncu Yoann Gourcuff’u Fransa’da bıraktı. Ancak geçen yıl da Anderlecht karşısında bazı as oyuncularına yer vermemesi, Fransız ekibine pahalıya patlamış ve UEFA’ya 3. turda veda etmişlerdi.

Gourcuff’un yerine Bellion
Blanc'ın St.Etienne ile berabere kaldıkları maçta takımı 4-4-2 yerine 4-3-3 oynatıp, yarınki sınavın provasını yaptığı öğrenildi. Tecrübeli çalıştırıcı hücumu Wendel ve Bellion ikilisiyle kanatlara yayıp, ileri uçta Chamakh veya Cavenaghi’den birine şans verecek. Baros ile çarpışıp sakatlanan Rame iğneyle maça çıkacak. Çünkü 2. kaleci Valvarde’nin St.Etienne maçında burnu kırıldı.

42Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Sabri özür diledi! Çarş. Şub. 25, 2009 4:55 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Galatasaray TV’ye açıklamalarda bulunan Sabri, Kocaelispor’a şok bir skorla 5-2 yenildikleri maçla ilgili görüşlerini açıklarken, Galatasaray’a yakışmayan bir şekilde mücadele ettiklerini, sezonun en kötü oyunlarından birini oynadıklarını vurguladı.

Sabri, şunları kaydetti: "Çok üzgünüz. Böyle olmasını istemezdik. Bize yakışmayan bir futboldu. Ama artık olmuşa çare bulunmuyor. Bu noktaya biz getirdiysek bu durumu düzeltecek olan da biziz. Arkadaşlarla konuştuk. Konuşmaya devam edeceğiz. Artık bu dakikadan sonra bir daha böyle şeylerin yaşanmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kocaelispor maçındaki mücadelemizden dolayı Galatasaray camiasından, taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Çünkü bize yakışmayan bir sonuçtu. Kendi evimizde ağır şekilde yenilgi bize yakışmıyor. İnşallah bundan sonra bu olaydan ders çıkartıp ilerideki maçlarda Galatasaray’a yakışan bir şekilde mücadele edip, Galatasaray’ı yakışan yerlere, hak ettiği yerlere getirmek istiyoruz."

KAPTANLIK PAZUBANDI KONUSU
Kocaelispor maçında kaptanlık pazubandıyla ilgili medyaya yansıyan haberlere de açıklık getiren Sabri, "İnanın şaşkınlık içerisindeyim. Olmayan bir şey başka bir şekilde lanse edilip, gerek taraftarların gerek dışarıdaki insanların bana cephe almalarına neden oluyor" dedi.

Maçta eldiven giydiğini, bazı pozisyonlarda yere düştüğü zaman eldivenlerinin ıslandığını anlatan Sabri, şunları kaydetti: "Ben de eldivenlerimi çıkartıp sahanın kenarına atmak istedim. Çizginin dibine düştü. O ara Servet oyundan çıktı. Pazubandını Nonda bana getirdi, ben de kaptanlık bandını aldım. Gittim Mehmet Topal’a verdim, ama görsel veya yazılı basında ’Kaptanlık bandını elinin tersiyle itip yere attı’ diye yorumlar yaptılar. Bu da beni üzdü. Çünkü herhalde maçta taraftarımızın bana tepkisi de o yanlış anlamadan dolayı oldu. Onlar da benim bandı yere attığımı düşündüler."

"YANLIŞ ANLADILARSA ÖZÜR DİLİYORUM"
Sabri, Galatasaray camiasında 15. yılını yaşadığını hatırlatarak, "Gözlerimi burada açtım diyebilirim. ’En iyi Galatasaraylı benim’ diyenin karşısında durabilecek durumda Galatasaraylıyım. Beni Sabri yapan Galatasaray camiasıdır. Ne formasına, ne kaptanlık bandına hiçbir zaman leke getirmem. Getirene de engel olurum. Yapmayı bırakın, aklımın ucundan geçmez" dedi.

İnsanların yanlış yorum getirmelerinden dolayı kendisinin tepki çektiğini kaydeden Sabri, "Kaptanlık bandını yere attığımı düşünerek tepki verdilerse, özür diliyorum. Çünkü öyle bir şey olmadı. Ben hiçbir zaman Galatasaray taraftarını Galatasaray camiasını üzecek bir şey yapmadım. Benim yere attığım eldivendi" ifadelerini kullandı.

Galatasaray’a uzun seneler daha hizmet etmek istediğini belirten Sabri, özetle şunları kaydetti: "Sabri, kötü oynasa da Galatasaray için terinin son damlasına kadar yüreğini sahaya koyan bir insandır. O gece de bunu yaptım. İyi oynayamadık. Böyle mağlup olduk. Beni yanlış anladılarsa özür diliyorum. Ama hiçbir zaman taraftara kırgın değilim. Onlar da yanlış anlamış. Biz Galatasarayız. Biz büyük bir camiayız. Biz her zaman kötü günlerde birlik olup tekrar ayağa kalkmayı bilen oyuncularız. Böyle bir camiayız. Bu senenin en önemli maçı olan Bordeaux maçı var. Deplasmandan beraberlikle döndük. İnşallah Ali Sami Yen’de taraftarımızın desteğiyle tur atlamak istiyoruz."

43Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty 'Tek suçlu benim!' Çarş. Şub. 25, 2009 4:56 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

6 alternatif vardı’
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Sarı-Kırmızılı ekibin yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz’ın imza töreninde çarpıcı açıklamalar yaptı. Skibbe’yle idari anlamda hiçbir sorun yaşamadıklarını belirten Polat, “Sportif neticeler bizi bu değişikliğe mecbur kıldı. Teknik direktörlerin kaderi budur. 2 yabancı, 4 yerli olmak üzere 6 hoca alternatifimiz vardı. Bülent Korkmaz’la sadece yarım saat görüştük, kendisiyle bugüne kadar 3 kere sözleşme yaptık, para asla konuşulmadı” dedi.

Takıma gözdağı verdi
Polat, eğer bir sorumlu ya da suçlu aranıyorsa, bunun kesinlikle kendisi olduğunu da sözlerine ekledi. Feldkamp ile Korkmaz’ın kesinlikle sorun yaşamayacağını da vurgulayan Başkan, “Galatasaray’da tek patron var, o da Bülent Korkmaz. Kimse onun işine karışamaz. Bülent beni asla yanıtmadı. Hedeflerimiz her iki kulvarda şampiyonluk ve hocamız bizi bu hedeflere taşıyacaktır. Sezon sonunda bir revizyon yapılacak ve kurallara uymayanlarla yollar ayrılacak” diye konuştu.

44Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Galatasaray günlüğü Çarş. Şub. 25, 2009 4:56 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Skibbe çok bile kaldı!’
Galatasaray’da Skibbe’nin görevine son verilmesi, Almanya’da pek de şaşkınlık yaratmadı! Bild gazetesi, Skibbe’nin 257 gün teknik direktörlük koltuğunda oturduktan sonra kapının önüne konulduğunu belirtirken, B.Z. gazetesi, 8 aylık zamanın Türk futbolunda yabancı antrenörler için pek de kısa bir süre olmadığını yazarak ilginç bir imada bulundu.

Genç Sabri özür diledi
Adı kadro dışı kalacak oyuncular listesinde gösterilen Sabri, Kocaelispor maçında kaptanlık pazubandını kesinlikle yere atmadığını söyleyip, yanlış anlaşıldığı için özür diledi. Galatasaray TV’ye konuşan genç oyuncu, “Takımı bu noktaya biz getirdiysek, bu durumu düzeltecek olan da biziz. Sezonun en kötü oyununu oynadık, ama telafi edeceğiz” dedi.

Web sitesi bile coştu
Bülent Korkmaz’ın Galatasaray’ın başına getirildiğinin açıklandığı pazartesi günü, kulübün resmi internet sitesi 512.379 kez ziyaret edildi. Bu, site tarihinin en yüksek 2. ziyaret günüydü. Rekor ise Baros’un transferinin açıklandığı 27 Ağustos 2008’e ait: 594 bin ziyaret.

Yine Konya yine kar!
Geçen sezon 17 Şubat’ta oynanması gereken Konyaspor maçı, yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Şubat’a ertelenmiş, Aslan mücadeleyi 1-0 kazanırken, diz kapağı kırılan Uğur Uçar’ı kaybetmişti. Aslan bu hafta sonu yine Konya’yla oynayacak ve kentte yoğun kar yağışı var, stat karla kaplı.

Mutlu yıllar Semih Kaya
Cim Bom’un genç stoperi Semih Kaya, dün 18. yaşgününü kutladı. Kulübün resmi internet sitesinde, Semih’e sağlıklı ve mutlu yıllar dilekleri iletilirken, tesislerde de mini bir doğumgünü partisi yapıldığı öğrenildi.

45Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Skibbe çok bile kaldı!’ Çarş. Şub. 25, 2009 4:57 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Skibbe çok bile kaldı!’
Galatasaray’da Skibbe’nin görevine son verilmesi, Almanya’da pek de şaşkınlık yaratmadı! Bild gazetesi, Skibbe’nin 257 gün teknik direktörlük koltuğunda oturduktan sonra kapının önüne konulduğunu belirtirken, B.Z. gazetesi, 8 aylık zamanın Türk futbolunda yabancı antrenörler için pek de kısa bir süre olmadığını yazarak ilginç bir imada bulundu.

Genç Sabri özür diledi
Adı kadro dışı kalacak oyuncular listesinde gösterilen Sabri, Kocaelispor maçında kaptanlık pazubandını kesinlikle yere atmadığını söyleyip, yanlış anlaşıldığı için özür diledi. Galatasaray TV’ye konuşan genç oyuncu, “Takımı bu noktaya biz getirdiysek, bu durumu düzeltecek olan da biziz. Sezonun en kötü oyununu oynadık, ama telafi edeceğiz” dedi.

Web sitesi bile coştu
Bülent Korkmaz’ın Galatasaray’ın başına getirildiğinin açıklandığı pazartesi günü, kulübün resmi internet sitesi 512.379 kez ziyaret edildi. Bu, site tarihinin en yüksek 2. ziyaret günüydü. Rekor ise Baros’un transferinin açıklandığı 27 Ağustos 2008’e ait: 594 bin ziyaret.

Yine Konya yine kar!
Geçen sezon 17 Şubat’ta oynanması gereken Konyaspor maçı, yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Şubat’a ertelenmiş, Aslan mücadeleyi 1-0 kazanırken, diz kapağı kırılan Uğur Uçar’ı kaybetmişti. Aslan bu hafta sonu yine Konya’yla oynayacak ve kentte yoğun kar yağışı var, stat karla kaplı.

Mutlu yıllar Semih Kaya
Cim Bom’un genç stoperi Semih Kaya, dün 18. yaşgününü kutladı. Kulübün resmi internet sitesinde, Semih’e sağlıklı ve mutlu yıllar dilekleri iletilirken, tesislerde de mini bir doğumgünü partisi yapıldığı öğrenildi.

46Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty GS Mobile Çarş. Şub. 25, 2009 4:57 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Bir de sürpriz yolda
Galatasaraylılar'a müjde... Avea ile anlaşan Sarı-Kırmızılı kulüp, yeni operatör servisini önümüzdeki hafta görkemli bir törenle tanıtacak; bundan sonra taraftarlar, ‘Galatasaray Mobile’ ile konuşacak. Konuyla ilgili son pürüzleri gidermeye çalışan yetkililer, Galatasaraylılar’dan büyük ilgi bekliyor. Avea’nın, tıpkı Fenercell’i piyasaya sunan Fenerbahçe’ye hazırladığı dev forma gibi bir sürprizi de Cim Bom’a yaparak, projeyi tüm Türkiye’ye duyurmayı amaçladığı öğrenildi.

‘Herkes değiştirecek’
Galatasaray Mobile ile birlikte finansal açıdan müthiş bir atılım yapmayı hedefleyen Sarı-Kırmızılı yönetim, “Ben Galatasaraylıyım” deyip, cep telefonu kullanan herkesin, numara taşınabilirliği sayesinde GS Mobile’a geçmesini istiyor. Proje hakkında FANATİK’e konuşan bir kulüp yetkilisi, “İlk zamanlar elbette bazı sorunlar yaşanabilir. Ancak bu büyük bir organizasyon ve katılım artıp, zaman geçtikçe, taraftarlarımıza kusursuz bir hizmet sunulacak” dedi.

47Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Perş. Şub. 26, 2009 1:33 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Skibbe'ye veda yemeği
Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, görevinden alınan teknik direktör Michael Skibbe´ye bir veda yemeği verdi.

'Zevk almıştım'
Yemeğe Polat’ın yanı sıra yöneticiler Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ ile Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin katıldı. Skibbe, yemek sırasında Galatasaray TV’ye yaptığı açıklamada, sarı-kırmızılı takımdan ayrıldığı için üzgün olduğunu belirterek, "Bu takımla birlikte çalışmaktan çok büyük zevk almıştım. Galatasaray’ın, Bordeaux maçında başarılı olmasını ve Kadıköy’de final oynamasını arzu ediyorum. İlk yarıdaki performansımızın kalan maçlarda devam etmesini arzuluyorum. Benim yerime gelen teknik direktöre de başarılar dilerim" dedi.

Taraftara son mesaj
Son maçta kendilerine karşı yapılan tezahüratlara çok üzüldüğünü kaydeden Skibbe, şöyle konuştu: "Taraftarlar, bu gibi maçlarda son dakikaya kadar takımını desteklemeli. Maç bittikten sonra hayal kırıklıklarını tezahüratlarla gösterebilirler. Maç bitene kadar böyle olması daha doğru. Bordeaux’ya karşı oynayacağımız maçta, taraftarların son saniyeye kadar takımı desteklemelerini istiyorum. Takımın, taraftarın desteğine çok ihtiyacı var."

'Elinden geleni yaptı ama...'
Kulüp başkanı Adnan Polat da Skibbe’nin Galatasaray’dan ayrılmasının, dostluklarına bir zarar vermeyeceğini söyledi. Bugüne kadar birçok hocayla beraber olduklarını, her birini, insani ve teknik taraflarıyla ayrı ayrı değerlendirmek gerektiğini vurgulayan Polat, "Skibbe her şeyden önce bizim çok sevdiğimiz, iletişimimizin çok iyi olduğu, son derece beyefendi ve centilmen bir insan olarak hafızalarımızda yer etti ve öyle kalacak. Teknik direktör olarak da mesleği ile ilgili bütün iyi niyetiyle elinden geleni yaptı, ama bazen şartlar, şanslar arzu ettiğimiz gibi olmayabiliyor" diye konuştu.

48Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Perş. Şub. 26, 2009 1:35 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Provalar tamam, takım kampta
Galatasaray'da, Bordeaux maçının hazırlıkları tamamlandı.

Galatasaray’da, Bordeaux maçının hazırlıkları tamamlandı; Sarı-Kırmızılı ekip Florya Metin Oktay Tesisleri’nde kampa girerek karşılaşma saatini beklemeye başladı. Sadece ilk 15 dakikası basına açık olarak gerçekleştirilen son çalışmada zorlu mücadelenin provasını yaptıran Bülent Korkmaz, antrenmanın ardından oyuncularıyla bir toplantı düzenledi. Korkmaz’ın bu toplantıda takımına güven aşıladığı, taraftar desteğiyle birlikte Bordeaux’nun işinin ilk yarım saatte bitirilmesini istediği öğrenildi. Galatasaray bu doğrultuda özellikle kanat organizasyonları ve uzaktan şutlar üzerinde çalıştı, şok pres uygulaması yaptı.

49Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Perş. Şub. 26, 2009 1:36 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Cengaver Emre göreve hazır!
Sezonun genelinde yedek kulübesinde oturmasına rağmen, her görev verildiğinde kusursuz bir performans ortaya koyan Emre Aşık, Bordeaux sınavına da hazır.

Sezonun genelinde yedek kulübesinde oturmasına rağmen, her görev verildiğinde kusursuz bir performans ortaya koyan Emre Aşık, Bordeaux sınavına da hazır. Benfica ile deplasmanda yapılan ve Galatasaray’ın 2-0’lık galibiyetiyle sonuçlanan maçta bir gol atıp, bir topu da çizgiden çıkararak, elde edilen 3 puanda kritik rol oynayan tecrübeli stoper, bugünkü karşılaşmada da takımının başarısı için elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi. Aşık ayrıca, “Benim forma giyip giymemem önemli değil. Keşke hiçbir arkadaşımız, meslektaşımız sakatlanmasa” dedi.

50Galatasaraydan Haberler - Sayfa 2 Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Perş. Şub. 26, 2009 1:36 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

"Skibbe çoktan gitmeliydi"
Galatasaray'ın Kongolu futbolcusu Shabani Nonda, içini Fransız basınına döktü. Nonda, görevinden alınan Skibbe'yi çok sert eleştirirken, Alman çalıştırıcının büyük bir otorite eksikliği olduğunu savundu

Fransa'nın en çok satan spor gazetesi L'Equipe'ye konuşan Galatasaraylı golcü Nonda, eski hocasını otorite yoksunu olmakla suçlarken, futbolcular olarak Alman çalıştırıcının daha önce istifa etmesini beklediklerini açıkladı.

Skibbe'nin yardımcılarının gönderildiği dönemi hatırlatan Kongolu futbolcu, "Bunun üzerine onun da takımı bırakacağını düşünmüştük, ama o kaldı. Ne olduğunu anlamadık. Bugün bu haldeysek, biraz da bu yüzden zaten. Bu durum, çok kötü bir ortam yarattı. Ayrıca takımı da ikiye böldü" diye konuştu.

Skibbe'nin takımı iyi yönetemediğine dikkat çeken golcü oyuncu, "Skibbe döneminde biraz fazla gel-geç durumları vardı. Galatasaray gibi bir takımı yönettiğin zaman, herkes tarafından saygı duyulan birisi olmalısın. Bu konuda ısrarcı olamadı. Bir futbolcu, oyundan alınırken biraz surat yapsa, bir dahaki maçta sahadan alınmıyordu. Otorite bizim en büyük eksiğimizdi. Çünkü bu takımda zaten kaliteli futbolcular var. Ama herkes kendi küçük kaprisini yaparsa, 5 golü kalemizde görürüz tabii" dedi.

"GOURCUFF'UN GELMEMESİ İYİ OLDU"
Yarın oynanacak Bordeaux karşılaşması hakkındaki görüşlerini de aktaran Nonda, "Taraftarlarımızın bizi bekledikleri kesin. Bütün bu olup bitenlerden sonra, bu maç ayrı bir anlam kazandı. Kaldı ki kulübün hedefi, İstanbul'da oynanacak finale kadar ilerlemek" ifadelerini kullandı.

Bordeaux Teknik Direktörü Laurent Blanc'ın, yıldız oyuncusu Yoann Gourcuff'u İstanbul'a gelen kafileye katmamasının kendisini şaşırttığını belirten Nonda, "O, maestro niteliğinde bir futbolcu. Gelmemesi bizim için iyi oldu" dedi.

Nonda, Bordeaux maçı öncesi en büyük sıkıntılarının ise, bugüne kadarki oyun düzeni içerisinde Galatasaray'da kimin nerede oynadığının tam belli olmaması olduğunu söyledi. Kongolu golcü, özellikle de Ali Sami Yen Stadyumu'nda gol atmakta zorlanmadıklarını, ancak Bordeaux tehlikesi karşısında belki her zamankinden daha az bastıracaklarını ifade etti.

Sayfa başına dön  Mesaj [2 sayfadaki 3 sayfası]

Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki