Sitemize Hoşgeldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Her Türlü Eğlence Burada!!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Galatasaraydan Haberler

2 posters

Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 3 sayfası]

1Galatasaraydan Haberler Empty Galatasaraydan Haberler Paz Şub. 22, 2009 3:38 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

galatasaray hakkında cıkan haberler buraya

http://herseyimiz06.yetkinforum.com

2Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Paz Şub. 22, 2009 5:54 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Cim Bom, Kocaeli karşısında Bordeaux maçının provasına çıkıyor. As oyuncularını dinlendirmesi beklenen Skibbe, ani bir değişiklikle; Baros, Kewell, Lincoln, Arda gibi yıldızları sahaya sürme kararı verdi

4’lü savunma dönüyor
Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, bugünkü Kocaelispor maçında as oyuncularını dinlendirerek, perşembe günü Bordeaux karşısına hazır bir takımla çıkmayı planlıyordu. Ancak genç hoca son anda karar değiştirip, tüm yıldızlarını sahaya sürmeyi ve bir anlamda Bordeaux maçının provasını yapmayı tercih etti. Sarı-Kırmızılı ekibin hücum hattını yine Baros, Kewell, Lincoln ve Arda oluşturacak, Fransa’da vazgeçilen 4’lü savunma kurgusu da yeniden hayat bulacak.

İlk maç 4-1 bitmiştiAlman çalıştırıcı, sakatlığı düzelen ve takımla birlikte çalışmalara katılan Hakan Balta ile Bordeaux deplasmanında yedek soyundurduğu Sabri’yi de yeniden ilk 11’de sahaya sürecek. Sakatlığı devam eden Linderoth’un ise kadroda yer almayacağı bildirildi. Aslan ligin ilk yarısında Kocaelispor’u 1-0 geriye düşmesine rağmen 4-1’lik skorla devirmeyi başarmıştı. Hedef Yeşil-Siyahlı ekibi bir kez daha mağlup ederek, hem ligdeki zirve yarışında var olmak hem de moral bulmak.

Çoban’la ligde ilk kez
Galatasaray-Kocaelispor maçının hakemi Deniz Çoban, Süper Lig’de ilk kez Sarı-Kırmızılı ekibin bir mücadelesini yönetecek. Daha önce 8 Ocak’ta Altay’la oynanan ve Cim Bom’un 2-1 kazandığı Türkiye Kupası müsabakasında düdük çalan Çoban, o maçta Galatasaray lehine bir penaltı vermiş, ancak Baros bu pozisyonu gole çevirememişti. Deniz Çoban, Süper Lig’de bu sezon 6 maça çıktı, 30 kez sarı, 2 kez de kırmızı kartına başvurdu.

GALATASARAY
Sanctis
Sabri
Servet
Meira
Hakan
Ayhan
M. Topal
Arda
Lincoln
Kewell
Baros

KOCAELİSPOR
Kılıçarslan
Ross
Emrah
Sadıgov
Sezar
Adem
Levent
Nsumbu
Ergün
Taner
Agbetu

SAAT: 19:00
STAT: ALİ SAMİ YEN
YAYIN: LİG TV
HAKEMLER:
Deniz Çoban, Baki T. Akkın, Ekrem Kan

3Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Paz Şub. 22, 2009 5:55 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Strese hiç gerek yok
Ligdeki Kayserispor maçının ilk yarısında oyundan atılan, cezası nedeniyle Antalya’da forma giyemeyen ve patlama yapması beklenirken, Bordeaux karşısında hayal kırıklığı yaratan Lincoln’e hoca desteği... Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Brezilyalı yıldızla özel bir görüşme yapan Skibbe, öğrencisine moral vererek, “Sana güveniyorum ve neler yapabileceğini biliyorum. Stres içine girmene gerek yok. Bu takımın saha ihtiyacı var, buna göre hareket et yeter” diye konuştu.

Frikik çalışması yaptı
Lincoln'ün de desteğinden ötürü Skibbe’ye teşekkür ederek, “Devre arasında çok iyi hazırlandım. Yine çok çalışıyorum. Ama hakemler nedeniyle bazı şanssızlıklar yaşadım ve canımı sıkan olaylar oldu. Bordeaux’daki performansımdan ben de memnun değilim. Bunu bir daha asla tekrarlamak istemiyorum” cevabını verdi. Tecrübeli futbolcunun dünkü idmanın ardından 30 dakika boyunca frikik çalışması yaptığı da gelen haberler arasında.

4Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Paz Şub. 22, 2009 5:56 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Krallıkta halen 1 numarada bulunan Çek futbolcu, “Taraftarlar ve takım arkadaşlarım benden gol atmamı bekliyor. Ben de bunun için uğraşıyorum. Kocaeli maçında şanssızlığımı kırmak istiyorum ama asıl hedefim Bordeaux. Ali Sami Yen Stadı’ndan kolay kolay çıkamayacaklar. Yeter ki taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsin” diye görüş bildirdi

5Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Paz Şub. 22, 2009 5:56 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Hakan Balta: Bomba gibiyim
Kayserispor maçı öncesi sahada ısınırken sakatlanan Hakan Balta, Kocaelispor sınavıyla birlikte sahalara dönecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Fiziksel açıdan kendisini çok iyi hissettiğini söyleyen ve ilgilerinden dolayı hem kulüp doktorlarına hem de fizyoterapistlere teşekkür eden milli futbolcu, “Bomba gibiyim, takım arkadaşlarıma yeniden katkı yapacağım anı iple çekiyorum” ifadesini kullandı

6Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Paz Şub. 22, 2009 5:57 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Hamit: Burada huzurluyum
Galatasaray´ın transfer gündemindeki, Bayern Münih´te oynayan milli futbolcumuz Hamit Altıntop, takımında huzurlu olduğunu söyledi.

Hamit, Bayern Münih’in sahasında FC Köln’e karşı 2-1 yenildiği karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada, birçok takımdan teklifler aldığını belirterek, “Ancak ben burada huzurluyum. Sadece kendi takımıma konsantreyim” dedi. Türkiye’nin İspanya’ya karşı oynayacağı hatırlatılınca Hamit, her Türk futbolcunun bu maç için iyi hazırlanacağına, Avrupa Şampiyonası’nda olduğu gibi kollektif oynamaları durumunda iyi sonuçlar alacaklarına inandığını ifade etti

7Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Paz Şub. 22, 2009 5:57 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Aslan 3 puan peşinde!
Süper Lig'de yarın sahasında Kocaelispor ile karşılaşacak Galatasaray, maçtan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

8Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Paz Şub. 22, 2009 5:57 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Sınırdakilere uyarı geldi
Kocaelispor maçı öncesi sarı kart cezası sınırında bulunan Baros, Arda, Sabri ve Nonda’ya, Skibbe’den uyarı geldi. Öğrencilerinden gereksiz yere kart görmemelerini isteyen Alman hoca, bu konuda yönetimin de çok ağır cezalar vermeyi hazırlandığını bildirdi. Bu dört futbolcudan herhangi biri sarı kart görmesi halinde, Konyaspor deplasmanında forma giyemeyecek.

Genel Kurul haftaya...
Sarı-Kırmızılı kulübün ‘Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’, dün çoğunluk sağlanamadığı için önümüzdeki haftaya ertelendi. 2008 yılının değerlendirmesinin yapılacağı ve 2009’un planlarının masaya yatırılacağı bu toplantı, 28 Şubat Cumartesi günü saat 10.00’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium’da gerçekleştirilecek. Toplantıya çok sayıda üyenin katılması bekleniyor.

9Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 7:40 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Süper ama Koydular 5 dane

10Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 7:57 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Bilgilendirme

24 Şubat Salı günü saat 14:00’da Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası’nda Başkan Adnan Polat’ın katılımıyla yapılacak olan imza töreninde Teknik direktör Bülent Korkmaz medya mensupları ile bir araya gelecektir.

11Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 7:57 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Kamuoyuna Duyuru

Galatasaray Futbol AŞ, Profesyonel Futbol A Takımı teknik direktörlüğü görevi için Sayın Bülent Korkmaz ile 2009-2010 futbol sezonunun sonuna kadar anlaşmıştır.

Teknik direktör Bülent Korkmaz’a yeni görevinde başarılar dileriz.

12Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 7:58 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Michael Skibbe: "Galatasaray Çok Önemli Bir Noktaydı"

Galatasaray'da teknik direktörlük görevine bugün veda eden Michael Skibbe, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi. Skibbe, “Burada bugün buluşmamızın sebebini zaten duydunuz. Galatasaray Spor Kulübü teknik direktörlük görevini bundan itibaren başka bir sorumluya verme kararı aldı. Bunun sebebi de kıştan sonra başladığımız ikinci devre maçlarında sportif açından istediğimiz sonuçları alamamamızdır” dedi.

Skibbe daha sonra şunları söyledi: “Biz bu sene zorlu bir lig yaşadık bu güne kadar. Ağır darbeler de aldık sezon içerisinde. Sportif açıdan başarısızlıklar da var bunda, birçok sakatlıklar da var. Bizim maddi olanaklarımız da bu konuları telafi edecek konuda olmadığı için bunu da bu şekilde halledemedik.”

“Son iki lig maçımızda Antalya ve Koceli’de oynadığımız futboldan dolayı oldu tabii bu durum. Benim için şahsi olarak G.Saray çok önemli noktadaydı. Ben bu maceraya, ‘büyük G.Saray macerasına’ girdikten sonra daha iyi bir sonla bitirmeyi yeğlerdim tabii ki. Ben takımımın, perşembe günü Bordeaux maçında sportif açıdan iyi ve büyük başarılar elde etmesini dilerim. Ve G.Saray’da benimle birlikte çalışan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Bu tabii ki en yakından bizi takip eden medya mensupları için de geçerli.”

“Özelikle şunu bildirmek istiyorum, en çok hoşuma giden takımla birlikte olan çalışmamdır. Ama buna rağmen bizim en büyük eksiğimiz takım olarak defansif anlamda sahada istediğimiz performansı gösteremedik. Bu durum, hem uluslararası hem de yurt içinde gelmemiz gereken yerlere ulaşmamızı engelledi. Bir takımın başarı anahtarı çok güzel top oynayıp agresif ileri oynaması değil, özellikle defansif anlamda sağlam olmasıdır. Bunu özellikle ligde devamlı olarak gösteremedik. Ama bunun aksine UEFA’da bütün maçlarda Lizbon, Berlin Olimpiakos maçlarında takımımız çok iyi uyguladı. Bana bundan sonra kalan, herkese tüm kulüp çalışanlarına sağlıklı ve mutlu günler dilemektir. Bundan başka bir şey söyleyemem.”

13Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 7:59 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Baros UEFA.com'da Soruları Yanıtlıyor

Galatasaray'ın bu sezon en golcü oyuncusu durumundaki Milan Baros, UEFA'nın resmi sitesi www.uefa.com'un konuğu oluyor. Çek golcü, site okurlarından gelen soruları yanıtlayacak.

UEFA'nın haberinde Baros'un toplamda 20 golle Galatasaray taraftarına Turkcell Süper Lig ve UEFA Kupası şampiyonluğunu hayal ettirdiğinden söz edildi ve futbolseverlerden gelecek İngilizce soruların questions@uefa.ch adresine gönderilmesi gerektiği belirtildi.

İsim - soyad ve ülke/şehir bildirilerek gönderilecek sorulardan en iyilerinin hafta başında Baros'a iletileceği duyuruldu.

14Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 8:00 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Basın Toplantısı

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ ve Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Barkovizyon görüntüleriyle desteklenen basın toplantısında ilk olarak konuşan Adnan Sezgin şunları söyledi: "Sivaspor ile oynadığımız maçın 44. dakikasında Yunus Yıldırım oyunu durdurdu ve Ümit Karan'a kırmızı kart gösterdi. Biz gösterilen kırmızı karttan sonra kural ihlali yapıldığı için federasyona başvurduk. Oyunun en direkt vuruş ile değil hakem vuruşuyla başlaması gerektiğini söyledik. MHK söz konusu yardımcı hakemlerden birini üç gün sonra başka bir maçta görev vermiştir. Biz bu konu ile ilgili Tahkim Kurulu'na yeniden başvurduk ama bize ret cevabı geldi.

Sivasspor maçında Ümit Karan'ın pozisyonda Yunus Yıldırım'ın maçtan sonraki açıklamasına göre dışarda olduğunu görüyoruz.

Bundan sonra 7 Şubat'ta oynanan Galatasaray-Kayserispor maçından sonra da benzer olaylar oldu. Lincoln'e gösterilen kartın geri alınması ve maçın tekrarı için Tahkim Kurulu'na yeniden başvurduk. İki gün sonra MHK Başkanı ise verdiği demeçle nasıl bir duruş içinde olduğunu sergiledi. Biz kulüp olarak hakemlerin yanında olduk. Ne yazık ki kurulun başkanı bu yaptığı ifadeyle hakemlerin şevkini kıracak açıklamalar yapmıştır. Biz bir ayrıcalık beklemiyoruz. Biz kuralların kitaba uygun uygulanmasını istiyoruz."

Basın toplantısında söz alan Haldun Üstünel ise şunları söyledi: "Rekabetin arttığı son günlerde herkesi etik davranmaya davet ediyoruz. Posizyonlar ve oyuncularımız hakkında yorum yapanlar, kişiliklere hakaret edecek boyutta bir üsluba girmemelidirler. Şikayetimiz hedef gösterecek şekilde yapılanlar yorumlaradır. Oyuncularımıza gerekli uyarılar yaptık. Bu hassasiyetimiz görülmemekte ve bazı oyuncularımız hakkında etik olmayan haberler yayınlanmaktadır. Sizden isteğimiz bu etik kuralların dışına çıkmamanızdır."

Haldun Üstünel'den sonra tekrar sözü alan Adnan Sezgin konuşmasına şöyle devam etti: "Mevcut yöntemlerle bir yer varamamışız. Hakemlerimizin Dünya Kupaları ve Avrupa Şampiyonaları'nda görev almalarını istiyorsak ortaya somut bir şeyler koymalıyız. Ben şahsen bunu yaptım.

Biz Galatasarayın haklarını savunmak zorundayız. Biz Galatasaray'ın haklarının zedelendiğini gördüğümüz için müdahale ettik. Bu bizim görevimiz.

Galatasaray'ın önü kesilecek şeklinde bir ibare kullanmadık ve böyle bir şeyin olduğunu düşünmüyoruz. Hakemlerin motivasyonunu arttırmak lazım. Sen hakemelerin başı olarak çıkıp, 'elimizdeki, malzeme bu' dersen, ve daha dikkat edici ibare 'geriden gelenlerden de fazla bir beklentimiz yok' dersen, o zaman biz bundan hiç hakem yetişmeyecek sonucunu çıkarırız. Biz bu gerçekle yaşayamayız. Çözüm bulmamız gerekiyor.

Biz sadece kendimiz aleyhine yapılan hataları dile getirmedik, Fenerbahçe maçında yapılan hataları da gündemimize taşıdık. Sivasspor-Galatasaray maçıyla ilgili kural ihlali olduğuna dair bir durum varken ve buna karar verilmeden, burada görev alan hakemin bir başka maça atanması hem içerik hem de şeklen yanlıştır. Yargılama süreci bitmemiştir."

15Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 8:00 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

PFDK'dan Galatasaray'a 119 Bin TL Para Cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurumu (PFDK) 12 Şubat 2009 tarih ve 51 sayılı toplantısında Galatasaray'a toplam 119 bin TL para cezası verdi.

PFDK açıklamasında, Galatasaray'ın Cassio Lincoln'ün Galatasaray-Kayserispor karşılaşmasında gördüğü kırmızı kart için yaptığı itirazın reddedildiği ve aynı karşılaşmadan sonra Galatasaray'ın internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla "TFF'nin saygınlığını zedeleyen ve futbolun değerini düşüren sportmenliğe aykırı beyanlarda bulunmasından dolayı" 100 bin TL para cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Kurul ayrıca Galatasaray'a, Galatasaray-Kayserispor karşılaşmasından önce "çimlerin statüye aykırı şekilde sulanmasından dolayı" 5 bin TL, aynı karşılaşmada "taraftarların neden olduğu saha olayları" nedeniyle 5 bin TL ve "aynı müsabakada Galatasaray A.Ş.'nin takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle 9 bin TL para cezası verdi.

16Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 8:01 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Milan Baros: “Hepimizin Hayali İstanbul Finali”

Galatasaray’ın Çek golcüsü Milan Baros, UEFA resmi sitesi www.uefa.com için futbolseverlerden gelen soruları cevapladı. UEFA’nın haberinde, Milan Baros’un Hakan Şükür efsanesinin yerini doldurmak gibi zor bir görev için Galatasaray’a geldiği ve takımın gol yükünü çekerek kısa sürede taraftarın sevgilisi haline dönüştüğünden söz edildi.

Uefa.com, Milan Baros’a gelen yüzlerce sorudan seçtiklerini Çek oyuncumuza iletti ve yanıtları bugün resmi sitesinde yayınladı. Sorular ve cevaplar şöyle:

Bordeaux maçı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Mert Soyer, 15, İzmir

Milan Baros: İki takımın da şansları eşit. İlk maçı deplasmanda oynamak avantaj olabilir. Orada iyi bir sonuç alırsak burada da yenebiliriz. Kolay olmayacak ama umuyorum turu geçeceğiz. İyi bir kadroları ve (Marouane) Chamakh, (Yoann) Gourcuff gibi iyi hücum oyuncuları var. Savunmaları da iyi, çok gol yemiyorlar.

Harry Kewell ile birlikte Liverpool’dayken İstanbul'da Şampiyonlar Ligi finali oynadınız. Şimdi Galatasaray’la yine İstanbul’da, bu kez UEFA finali oynar mısınız?
Duran Yıldız, Frankfurt-am-Main, Almanya

Bunu aramızda konuştuk. Şükrü Saraçoğlu’nda final oynayıp kazanmak fantastik olur. Ama finale yolculuk çok uzun. Ve birçok da iyi kulüp var karşımızda. Favori görüldüğümüzü sanmıyorum ama sabırlı olup adım adım gitmeliyiz. Şimdi önümüzde Bordeaux var ve neler olacağını göreceğiz. Ama hepimizin hayali final.

Sizi Galatasaray’da izlemek muhteşem! Nedir performansınızdaki yükselişin sırrı?
Barbaros Sezer, 27, Toronto, Kanada

Teşekkür ederim. Düzenli oynuyor olmam ve teknik direktörün bana güvenmesi ilk nedenler. İhtiyacım olan da buydu. Bunun da ötesinde, hücumu çok düşünen bir takımımız var ve çok pozisyon yaratıyoruz. Ben de şu ana kadar takıma gayet iyi uyum sağladım. Umarım bu devam eder.

Kariyerinizde en çok hangi kulüpte oynamaktan keyif aldınız?
Wojtek Zdrojkowski, Londra

Tabii ki Liverpool günlerimi hatırlarım. Oradaki yıllarım muhteşemdi ve onları asla unutmayacağım. Galatasaray ikinci favorim.

Karşılaştığınız en iyi savunmacı kimdi?
Andre Dega Barros, 28, Brezilya

Birini seçmek zor. Ama Rio Ferdinand ya da John Terry. (Marcel) Desailly’ye karşı da oynamıştım. Hepsi çok iyi savunmacılar.

Şu ana kadar kariyerinizde en unutulmaz olan ne?
Chi-Chio Suen, 15, Hong Kong, Çin

İstanbul’da 3-0 geriden gelip penaltılarla kazandığımız Şampiyonlar Ligi finali. Kariyerimde şu ana kadarki en büyük andı.

En çok sevdiğimiz Türk yemeği hangisi?
İbrahim Erhan Arslan, 20, Türkiye

Her maçtan sonra kebap ve lahmacun yeriz. Bunun dışında pek bir şey tatmadım ama kebap güzel!

Galatasaray efsanesi Hakan Şükür’le kıyaslanmanız hakkınızda ne düşünüyosunuz?
Metecan Kanbur, 18, İstanbul

Onurlandırılmış hissediyorum. Geçen sezon futbolu bıraktı ve gol attıkça onunla kıyaslıyorlar beni. Umarım bu devam eder. Büyük bir forvetti, çok gol attı. Eğer beni onunla kıyaslıyorlarsa bu işimin iyi bir yansımasıdır.

İngiltere ve Fransa ile kıyaslanınca Türkiye’de oynamak nasıl?
Michael Aksoy, Sydney, Avustralya

İngiltere Premier Ligi dünyada en iyi. O nedenle kıyaslayamazsınız. Ama Fransa Ligue 1 ile kıyaslanabilir. Türkiye’de altı – yedi kulübün bol yabancı oyunculu çok iyi kadrosu var. Gelmeden önce Türkiye liginden ne beklemem gerektiğini bilmiyordum ama altı-yedi aylık tecrübenin ardından diyebilirim ki üst kalitede bir lig.

Euro 2008’deki Türkiye – Çek Cumhuriyeti maçı Türk futbolu hakkında görüşlerinizi değiştirdi mi?
Ünal Karakaya, Türkiye, İstanbul

Hayır. Euro 2008’den önce de Türkiye’nin çok iyi bir takım olduğunu biliyordum. Bunu geçen yıllarda büyük turnuvalara katılarak göstermişlerdi. Euro 2008 onlar için çok güzeldi, Almanya’ya biraz da kötü şans eseri elendiler. O yüzden Türkiye liginin de kolay olmasını beklemiyordum.

Galatasaray’daki en iyi arkadaşınız kim?
Mert Soyer, 15, İzmir, Türkiye

En iyi arkadaşlarım yabancılar içinde mesela Harry Kewell, Lincoln, Fernando Meira ve Morgan De Sanctis.

Taraftarının bağlılığıyla ünlü iki kulüpte oynadınız. Galatasaray ve Liverpool taraftarını kıyaslar mısınız?
Berk Kak, 15, Podgorica, Karadağ

İki kulübün de olağanüstü taraftarı var. Kulüpleri onlar için her şey demek. Taraftardan böyle bir destek hissetmek çok önemli. İki taraftar grubunun da şu ana kadar futbolda gördüğüm en iyi şeyler olduğunu düşünüyorum.

Neden Galatasaray’ı seçtiniz?
Mikail Öztürk

Başka ülkelerden de teklif vardı ama Galatasaray benim ve eski kulübüm Lyon’un beklentilerini karşıladı. Çok iyi bir kadrosu olduğunu, her sene şampiyonluğa ve Şampiyonlar Ligi’ne oynadığını düşündüm. Küme düşmeye oynamaktansa değişik bir ülkede oynamak her zaman daha iyi bir seçenektir. Bu takımın kupalar kazanma şansı çok yüksek.

Oyun sırasında takım arkadaşlarınızın dilini anlamak zor mu? Türkçe öğreniyor musunuz?
Merve Karabulut, İstanbul, Türkiye

Sahada gereken basit ifadeleri biliyorum ama zaten sahada İngilizce konuşulur ve anlaşırız.

Galatasaray’ı sizin için özel yapan ne? Ve 2000-2001’deki gibi Avrupa’nın öncü kulübü olması için Galatasaray’a ne gerektiğini düşünüyorsunuz?
Hulusi Bahçıvan, Türkiye, İstanbul

UEFA Kupası’nı kazanmak!! (Gülüyor) Takımımız çok iyi ama konuşmak için daha eleme turunun başlangıcı çok erken. Sabırlı olmalıyız. Bu kupada birçok rakibimiz var.

Gollerden sonra taraftarlar adınıza tezahürat yapıp şarkılar söylediğinde ne hissediyorsunuz?
Semih Kiremit, Hollanda

Güzel bir duygu. Futbol oynamamızın nedeni de böyle başarı ve keyif elde etme isteği. Taraftarın şarkıları, işinizin güzel bir ödülü.

Lyon’da hayal kırıklığıyla geçen iki sezonun ardından Türkiye’de yeniden gol kralısınız. Hücumda yeniden odak noktası olmak için ne yaptınız?
Ferdi Eryılmaz, 27, Saint-Etienne, Fransa

Düzenli oynamam çok önemli. Yedekteyken gol atmak zordur! Lincoln, Kewell ve Arda (Turan) gibi pozisyon yaratan futbolcuların etrafımda olması da çok önemli.

Türkiye’deki bu başarı ve gollerin ardından daha büyük mücadeleler ilginizi çekiyor mu?
Alper Turfan, 19, Koblenz, Almanya

Futbol her zaman, her yeni sezon mücadeleler demektir. Şimdi Türkiye ligini ve UEFA Kupası’nı kazanmak istiyoruz. Sezon bittiğinde başarılı bir yıl olup olmadığını göreceğiz. Daha fazla gol atabilirsem harika olur. Toplamda 20 golüm var ve 30’a ulaşırsam bu gerçekten fantastik olur.

17Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 8:01 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Mutlu Yıllar Ferdi Elmas

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncularımızdan Ferdi Elmas'ın 24. yaşgününü kutlar, kendisine sağlık ve mutluluk dileriz.

18Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 8:02 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Mutlu Yıllar Ayhan Akman

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncularımızdan Ayhan Akman'ın 31. yaşgününü kutlar, sağlıklı ve mutlu yıllar dileriz

19Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 8:03 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Zorunlu Açıklama: Servet Çetin

Bugün Vatan gazetesinde yayınlanan ve kullanmadığım ifadelerin benim sözlerimmiş gibi anlaşılmasına neden olan “Hakemler bizi kolluyor” başlıklı yazıda geçen ifadelerin bana ait olmadıklarının bilinmesini isterim.

Tayfun Bayındır ile Milli Takım kampında yaptığımız söyleşi boyunca yalnızca not tutmakla yetinen yazar, aklında kalan fikirleri daha sonra istediği gibi kurgulamış; sonuçta yazısını ne karakterime, ne profesyonel anlayışıma ne de tecrübeme uygun düşmeyeceği kesinlikle aşikâr, bana ait olmayan cümleler kurarak oluşturmuştur.

Bu hayali cümlelerin yanı sıra, yazıda geçen düşünceler de bana ait olmadıklarına göre yazara ait olmalıdır. Ancak bu tarza anlayış göstermem ve tepkisiz kalmam da mümkün değildir.

Bu yazı profesyonel sporcuların son dönemde röportaj vermekten kaçınmalarının nedenlerine gayet iyi bir örnek teşkil etmektedir.

Her geçen gün gazete sayfalarında bir yenisine rastladığımız bu yazıların muhatap aldığı sporcuları yasal yollara başvurmak zorunda bırakacağı unutulmamalıdır.

Servet Çetin
Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Oyuncusu

20Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Ptsi Şub. 23, 2009 8:04 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Aydın Yılmaz ve Alparslan Erdem Ümit Milli Takımda

10 Şubat'ta İzmir ve Manisa'da Ukrayna ile iki özel maç oynayacak Ümit Milli Takım'ın kadrosu açıklandı. Galatasaray’dan Aydın Yılmaz ve Alparslan Erdem’in davet edildiği Ümit Milli Takım kadrosuna, bir gün içinde yapacağı iki maç için 36 oyuncu çağrıldı.

10 Şubat'ta Ukrayna'ya karşısına çıkacak Ümit Milli Takım, ilk maçını saat 12.00'de Yeni Buca Stadı'nda, ikincisini ise 20.30'da Manisa 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanacak.

Kaleciler
Volkan Babacan (Fenerbahçe), Sinan Bolat (Standard Liege), Cenk Gönen (Denizlispor), Onur Recep Kıvrak (Trabzonspor)

Savunma
Tuncay Acar (SV Wehen Wiesbaden), Yiğit İsmail Gökoğlan (Manisaspor), Arda Yavuz (Hacettepe), Aykut Muhammet Demir (SC Excelsior), İhsan Kalkan (SC Vern), Abdullah Karmil (Trabzon Karadenizspor), Serdar Kesimal (FC Köln), Emre Özkan (Eskişehirspor), Mahmut Tekdemir (İstanbul Bşb), Alparslan Erdem (Galatasaray), İsmail Köybaşı (Gaziantepspor), Ferhat Bıkmaz (Hannover 96), Hasan Ali Kaldırım (FC Kaiserslautern)

Orta Saha
Ahmet Arı (Gaziantepspor), İsmail Baydil (Denizlispor), Aydın Yılmaz (Galatasaray), Deniz Yılmaz (Bayern Münih), Soner Aydoğdu (Gençlerbirliği), Murat Ceylan (Gaziantepspor), Seçkin Getbay (Gençlerbirliği), Fuat Kalkan (Borussia Berlin), Serkan Şahin (FC Basel), Tunay Torun (Hamburger SV), Serhat Yapıcı (Hacettepe)
Ferhat Kiraz (Karşıyaka), Guido Koçer (Hansa Rostock)

Forvet
Tevfik Köse (Kayserispor), Mustafa Pektemek (Gençlerbirliği), Turgut Doğan Şahin (Samsunspor), Ömer Şişmanoğlu (FC Sankt Pauli), Tufan Tosunoğlu (Kickers Offenbach), Sercan Yıldırım (Bursaspor)

21Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 1:28 pm

Angel_

Angel_
ADMİN
ADMİN

Skibbe gitti, Korkmaz geldi!
Galatasaray'da görevine son verilen Skibbe'nin yerine efsane kaptanlarından Bülent Korkmaz getirildi.

Galatasaray Kulübü, görevine son verdiği teknik direktör Michael Skibbe’nin yerine, eski futbolcusu ve takım kaptanı Bülent Korkmaz’ı getirdi. Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Futbol AŞ’nin, futbol (A) takımı teknik direktörlüğü görevi için Bülent Korkmaz ile 2009-2010 futbol sezonunun sonuna kadar anlaşma sağladığı duyuruldu.

Açıklamada, "Teknik direktör Bülent Korkmaz’a yeni görevinde başarılar dileriz" denildi. Yeni teknik direktörün adı, Skibbe’nin görevine son verilmesinden 4 saat sonra açıklanırken, Bülent Korkmaz, anlaşmanın hemen ardından takımına ilk çalışmasını yaptırdı.

BÜLENT KORKMAZ İLK ANTRENMANA ÇIKTI
Galatasaray Kulübü Yöneticileri, Bülent Korkmaz ile 2009-2010 sezon sonuna kadar anlaşıldığını resmi internet sitesinden duyururken, Korkmaz takımın başındaki ilk antrenmana çıktı. Bülent Korkmaz saat 15.30'da başlayan antrenmanda eşofmanlarını giyip, düdüğü de eline aldı ve ilk çalışmasını yaptırdı. Korkmaz'a, Cevat Güler ve Nezihi Boloğlu yardımcı antrenörlük yaptı

22Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:14 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Soruları Doğru Yanıtla, Bordeaux Maçını Futbolcularımızla Seyret...

Galatasaray Spor Kulübü Resmi İnternet Sitesi üyelerine özel yeni bir yarışma başlatıyoruz. 2 gün sürecek bu yarışmanın Büyük Ödülü, biletleri tükenen Bordeaux maçını, eşiniz ya da arkadaşınız ile birlikte, üstelik sporcu tribününden seyretmek olacak!

Kulübümüzün çıkardığı Galatasaray Tarihi kitabından seçtiğimiz 4 soruyu doğru cevaplayanlardan seçeceğimiz 2 ziyaretçimiz, eşi ya da arkadaşıyla birlikte 26 Şubat Perşembe akşamı Ali Sami Yen'de oynanacak olan Bordeaux karşılaşmasını Özel Futbolcu Tribünü'nde seyretme ayrıcalığını kazanacak!

Futbolcularımızla iç içe UEFA Kupası heyecanını yaşamak istiyorsanız, Galatasaray.org üyeliğinizi tamamlayın ve soruları yanıtlayarak teste katılın

23Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:14 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Galatasaray Spor Kulübü'nden Duyuru

Galatasaray Spor Kulübü'nün Mayıs 2008’de Beykoz Belediyesi’ne ve daha sonra da İstanbul VI numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na sunmuş olduğu Riva Projesi değerlendirmeler sonucunda onaylanmıştır.

Önümüzdeki günlerde Uygulama Projesi hazırlanarak Beykoz Belediyesi’ne gönderilecektir. Galatasaray Spor Kulübü’nün Riva arazisini ticari boyuta taşıması açısından önünde bürokratik bir engel kalmamıştır.

Bu süreçte kulübümüze desteklerini esirgemeyen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’a ve çalışma arkadaşlarına; Beykoz Belediye Başkanı Sayın Muharrem Ergül’e ve çalışma arkadaşlarına, Anıtlar Yüksek Kurulu Başkanı ve üyelerine ve bu projede çalışan herkese teşekkürü bir borç biliriz.

Camiamıza hayırlı olması dileklerimizle.

24Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:15 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Maç Sonu: Adnan Polat

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, Kocaelispor karşılaşması sonrasında Sportif A.Ş. binasında yapılan toplantı bitiminde basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

Başkan Adnan Polat toplantı çıkışında şunları söyledi, ''Maçın etkisi altında duygusal olunabiliyor. Toplantıyı yarına (Pazartesi) erteledik. Yarın takımla ilgili kararlar alacağız. Ben yedi yıldır Galatasaray'da çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve bu statta beş gol yediğimizi hatırlamıyorum. Büyük üzüntü yaşıyoruz. Hayat devam ediyor ve Galatasaray'ı dimdik ayakta tutacağız. Bunun sorumlularından hesap sorulacak ve kesilecek.''

25Galatasaraydan Haberler Empty Geri: Galatasaraydan Haberler Salı Şub. 24, 2009 4:15 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Galatasaray.org'da En İyi 2. Ziyaret Rakamı: 512.379

Galatasaray Spor Kulübü Resmi İnternet Sitesi 23 Şubat 2009 Pazartesi günü en yüksek 2. ziyaret rakamına ulaşmıştır. Dün açıklanan Yeni Teknik Direktörümüz Bülent Korkmaz haberinden sonra toplam 512.379 kere ziyare edilen resmi sitemiz, daha önce 27 Ağustos 2008 tarihinde Milan Baros'un transfer açıklaması nedeniyle 594.000 kere ziyaret edilmişti.

Galatasaray.org 512.379 kere ziyaret edilirken, 322.481 tekil ziyaretçi (unique visitors) tarafından girilen site oldu.

Galatasaray Spor Kulübü'nün Resmi İnternet Sitesi Galatasaray.org'a göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 3 sayfası]

Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki