Sitemize Hoşgeldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Her Türlü Eğlence Burada!!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

MUTLU SONA YÜREKTEN İNANIYORUM

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1MUTLU SONA YÜREKTEN İNANIYORUM Empty MUTLU SONA YÜREKTEN İNANIYORUM Ptsi Şub. 23, 2009 8:20 pm

__CrazyBoys__

__CrazyBoys__
yüz başı
yüz başı

Sevgili Galatasaraylılar,

Geçtiğimiz sayıda sizlere seslenirken, profesyonel futbol takımımızın istikrarsız grafiğin en kısa zamanda düzeltilerek tüm hedeflerde yolumuza daha güvenle devam edebilmek için gereken bütün önlemlerin alındığını sizlere duyurmuştum. Nitekim, Aralık ayı boyunca Galatasaray beklediğimiz performansına yaklaşarak herkesin kabul ettiği gibi çıkış yakalamış, hem Süper Lig hem de UEFA Kupası’ndaki büyük hedeflerine bir adım daha yaklaşmıştır. Ligin 2. yarısıyla birlikte gireceğimiz müthiş maratonu da aynı şekilde tamamlayacağımıza ve mutlu sona ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, uluslararası alanda büyük bir başarıya imza atarak Kıtalararası Şampiyona’da birinci oldu. Galatasaray, böylece kendi branşlarının dünyadaki en büyük kupasını kazanan Türkiye'deki ilk ve tek takım oldu. Bu yıl 527. kuruluş yılını kutlayan Galatasaray eğitim camiasının bir parçası olan Galatasaray Spor Kulübü, 103. yılında bir takım branşında dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk kulübü oldu. Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, tüm ülkeye engelli vatandaşların neler yapabileceğini gösterdiler. Galatasaray adını layıkıyla taşıdılar, bayrağımızı dalgalandırdılar. Engelsiz Aslanlarımız sadece Galatasaray’ı temsil etmekle kalmadılar, Türkiye'deki 2,5 milyon bedensel dezavantajlı vatandaşımızın da yüreği, aklı ve ruhu oldular. Birçokları için inanılması güç, hatta imkansız görülen hedefe ulaşan ve bir kahramanlık destanı yazan oyuncularımızı, bu takımı kuran ve destekleyen tüm dostlarımızı ve yöneticilerimizi buradan tekrar kutluyorum.

Geçtiğimiz ay yaşadığımız bir diğer sevindirici gelişme ise, uzun zamandır atıl duran binicilik şubemizin tekrar faaliyete geçirilmesi amacıyla inşa edilen Maslak'taki yeni tesisimizin açılışı oldu. Yönetim Kurulu kararıyla Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisi adını verdiğimiz bu tesisin açılmasında maddi - manevi emeğini ortaya koyan Yönetim Kurulu üyemiz Cemal Özgörkey'e teşekkür ediyorum. 10 yıl aradan sonra faaliyete geçen binicilik şubesi için ilk etapta inşa edilen kulüp binasının ardından ikinci aşamada 100 at kapasiteli, betonarme bir ahır inşa edilecek. Türkiye'ye biniciliği sevdiren öncü kulüp olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğimizi belirtmek isterim.

Sevgili Galatasaraylılar,
Yaşanan global ekonomik krizden ve özellikle döviz kurlarındaki artışlardan kulübümüz oldukça etkilenmektedir. Bu nedenle, Olağanüstü Genel Kurul yaparak, öngörülenden fazla oluşan giderler nedeniyle ek bütçe yapmak zorunda kaldık. Belirtmek isterim ki, kulübümüz artık uluslararası bağımsız denetçiler tarafından denetlenmektedir ve mali yapımıza ilişkin hiçbir gizli konu kalmamıştır. Bundan sonra bu tür bütçe revizyonları, Galatasaray'da olağanüstü yatırımlar olmadığı sürece gerekmeyecektir. Genel Kurulumuza bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın her alandaki menfaatleri için Yönetim Kurulu olarak gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Bu ekonomik kriz ortasında, Galatasaray’ın günlük işleyişini hiçbir sorun yaratmadan sürdürebilme becerisini gösteriyoruz. Bu konuda büyük bir özveriyle çalışan tüm Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma ve kulübümüzün profesyonel kadrolarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Taraftarımızın da kulübe destek olarak bu süreci kolaylıkla atlatmamıza omuz vereceklerine inanıyorum.

2009’un tüm insanlığa ve ülkemize barış, huzur ve mutluluk getirmesi, Galatasaray’ımıza yeni başarıların geldiği unutulmaz bir yıl olması dileğiyle, hepinizin Yeni Yıl'ını içtenlikle kutluyorum.

Adnan Polat
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]